واحد بسیج خواهران

واحد بسیج خواهران در کنار بسیج برادران فعال است وفعالیت های قابل تحسینی دارد . خدا این حق را به ما داده تا بتوانیم در کنار دیگر برادران بسیجی در بسیج فعال باشیم

بسیج با فرمان حضرت امام خمینی در ۵ آذر ۵۸ تشکیل شد، هم‌زمان ضرورت حضور زنان هم کاملا احساس می‌شد زیرا انقلاب در یک وضعیت فوق‌العاده ای قرار داشت و حرکت نویی اتفاق افتاده بود و دشمنان انقلاب که بسیار ضربه خورده بودند، در مورد نحوه برخورد با انقلاب ما در یک وضعیت عجیبی قرار داشتند.

توطئه‌های زیادی از همان ابتدای پیروزی انقلاب شکل گرفت؛ توطئه‌های نظامی و مسلح کردن اشرار در مناطق مختلف کشور، ایجاد رعب و وحشت در شهرها مخصوصا در نقاط مختلف خوزستان به‌عنوان خلق عرب یا در آذربایجان با عنوان خلق مسلمان، تحریک قومیت‌ها و تزریق سلاح، پول و مهمات به اشرار در این مناطق برای ایجاد جو ناامنی از توطئه‌های دشمن بود. تمام این اقتضائات باعث شد که خواهران هم بلافاصله در مساجد حضور پیدا کنند و آموزش‌های نظامی بسیار زیادی به آن‌ها داده شد. در شروع کار به دلیل شرایط ویژه انقلاب اسلامی، بسیج کار خود را با سازماندهی مردم و آموزش نظامی آن‌ها شروع و سپس به سمت فعالیت‌های فرهنگی سوق پیدا کرد. در ابتدا تمام مساجد برای جذب، آموزش و سازماندهی مردم مدنظر قرار گرفتند.
هدف عمده، ایجاد یک آمادگی دفاعی همه‌جانبه برای ناامید کردن دشمن بود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به این بحث و گفتگو بپیوندید؟
شما هم با سایر کاربران مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *